حیوان اخبار شبکه خانگی کلاه قرمزی اخبار فرهنگی و هنری

حیوان: اخبار شبکه خانگی کلاه قرمزی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام دارد مقاومت بیشتری نشان دهد / جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری در دیدار وزیر اقتصاد ملی مجارستان گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار دارد اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام را دارد مقاومت ب

اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام دارد مقاومت بیشتری نشان دهد / جهانگیری

جهانگیری: اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام دارد مقاومت بیشتری نشان دهد

عبارات مهم : ایران

معاون اول رییس جمهوری در دیدار وزیر اقتصاد ملی مجارستان گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار دارد اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام را دارد مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و از آسیب رسیدن به این توافق بین المللی جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز – دوشنبه – در دیدار می هایلی وارگا وزیر اقتصاد ملی مجارستان تاکید کرد: برجام یک توافق بین المللی است که بعد از سال ها مذاکره و گفت و گو حاصل شده است ولی آمریکایی ها بی جهت در اجرای آن محدودیت ایجاد می کنند و پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار دارد که اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض این توافق بین المللی را دارد، مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و از آسیب رسیدن به برجام جلوگیری کند.

اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام دارد مقاومت بیشتری نشان دهد / جهانگیری

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به تعهدات بین المللی خود در برجام پایبند بوده است ولی انتظار داریم که تمامی طرفین این توافق با همین قاطعیت به آن پایبند باشند.

معاون اول رییس جمهوری در ادامه بخش های صنعت، انرژی، نفت، گاز و گردشگری را از زمینه های مهم همکاری پایتخت کشور عزیزمان ایران – بوداپست برشمرد و گفت: تجار و بخش شخصی مجارستان که علاقمند به همکاری و سرمایه گذاری یکسان در کشور عزیزمان ایران باشند مورد حمایت دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خواهند بود.

جهانگیری توسعه مناسبات دو جانبه پایتخت کشور عزیزمان ایران و بوداپست را نیازمند برداشتن گام های بلند و برطرف موانع موجود دانست.

معاون اول رییس جمهوری در دیدار وزیر اقتصاد ملی مجارستان گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار دارد اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام را دارد مقاومت ب

وی افزود: ظرفیت های توسعه همکاری ها در دو کشور بایدشناسایی و جهت ارتقای سطح این همکاری ها تلاش کنیم.

وی موانع بانکی را از بااهمیت ترین موانع پیش روی توسعه مناسبات تجاری دو کشور دانست و اظهارکرد: البته پیشرفت هایی در جهت حل موانع بانکی حاصل شده است ولی هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم که باید جهت رسیدن به آن تلاش کنیم.

معاون اول رییس جمهوری همچنین روابط دو کشور را تاریخی توصیف کرد و یادآور شد: پایتخت کشور عزیزمان ایران و بوداپست بیش از 90 سال است که از روابط سیاسی و تجاری خوبی برخوردار هستند.

اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام دارد مقاومت بیشتری نشان دهد / جهانگیری

جهانگیری به سفر دو سال قبل ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان به پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره و خاطرنشان کرد: در این سفر مذاکرات خوبی میان مقامات دو کشور انجام و مقرر شد که مناسبات فیمابین در همه بخش های اقتصادی، سیاسی، منطقه ای و بین المللی گسترش پیدا کند.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مقطع فعلی دیپلماسی اقتصادی را محور مهم سیاست خارجی خود قرار داده هست، گفت: در دیپلماسی اقتصادی ایران، توسعه روابط و گسترش مناسبات با اتحادیه اروپا و بطور خاص کشور مجارستان از جایگاه خاص ای برخوردار است.

معاون اول رییس جمهوری در دیدار وزیر اقتصاد ملی مجارستان گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار دارد اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام را دارد مقاومت ب

وی با تاکید بر این که در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اراده ای جدی جهت توسعه مناسبات و ارتقاء سطح همکاری ها با مجارستان وجود دارد، تصریح کرد: مجارستان در بخش فناوری های پیشرفته زیستی و نانو تکنولوژی دستاوردهایی دارد و کشور عزیزمان ایران نیز در این زمینه از توانمندی هایی برخوردار است که آمادگی داریم در این زمینه به همکاری و تبادل تجربیات بپردازیم.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با قدردانی از دولت مجارستان جهت اعطای بورسیه به دانشجویان ایرانی افزود: خوشبختانه دو کشور در زمینه همکاری های علمی و دانشگاهی نیز روابط خوبی دارند و این همکاری ها از روند رو به رشدی برخوردار است.

اتحادیه اروپا در برابر طرفی که قصد نقض برجام دارد مقاومت بیشتری نشان دهد / جهانگیری

جهانگیری ضمن درخواست ابلاغ سلام خود به نخست وزیر مجارستان، بر لزوم شناسایی زمینه های تازه همکاری دو کشور در کمسیون یکسان همکاری های کشور عزیزمان ایران و مجارستان تاکید کرد.

وی گفت: پیش نیاز توسعه مناسبات اقتصادی و گسترش همکاری در بخش گردشگری وجود حمل و نقل هوایی مطمئن و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور است که امیدوارم بتوانیم در این زمینه نیز همکاری سودمندی داشته باشیم.

وی در ادامه به خطر تروریسم در خاورمیانه اشاره کرد و با یادآوری این که منطقه خاورمیانه از حساسیت های خاصی برخوردار هست، تصریح کرد: خوشبختانه مناطقی از کشورهای عراق و سوریه که در اختیار گروه تروریستی داعش بود، بازپس گرفته شد ولی این موفقیت به معنای آخر داعش نیست و این گروه تروریستی ممکن است در نقاط دیگر دنیا دست به کارها تروریستی بزند آیا که تفکری که منشاء ایجاد این گونه گروه های تروریستی هست، همچنان در بعضی کشورهای منطقه و کشورهای غربی وجود دارد.

** مجارستان بعنوان یک کشور مستقل از توافق برجام دفاع خواهد کرد

می هایلی وارگا وزیر اقتصاد ملی مجارستان هم در این دیدار با ابلاغ سلام نخست وزیر این کشور به جهانگیری گفت: در این سفر مذاکرات خوبی با وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور عزیزمان ایران داشته ام که منجر به امضاء تفاهم نامه ها و قراردادهای خوبی میان دو کشور شده است است.

وی با بیان این که روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران و بوداپست روابطی تاریخی و همواره پربار بوده هست، تصریح کرد: کشورهای محدودی وجود دارند که همانند کشور عزیزمان ایران و مجارستان همواره از روابط دوستانه برخوردار بوده باشند و در همین راستا، مجارستان نخستین کشور اروپایی بود که بعد از برجام در سطح نخست وزیر جهت بررسی راه های توسعه روابط دو جانبه به کشور عزیزمان ایران سفر کرد.

می هایلی وارگا یادآور شد: مجارستان همواره به کشور عزیزمان ایران بعنوان دروازه آسیای میانه و طرف استراتژیک نگاه کرده هست، بوداپست تلاش کرد که در دوران تحریم نیز روابط دیپماتیک خود را با پایتخت کشور عزیزمان ایران تا حد امکان حفظ کند تا توقفی در مناسبات فیمابین ایجاد نشود.

وی افزود: دولت مجارستان همواره ارزش فراوانی جهت نقش امنیتی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در منطقه قائل بوده است و بوداپست از نقش کشور عزیزمان ایران در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه آگاه است و آن را ارج می نهد و معتقدیم همه کشورها باید اهمیت تلاش ها و کارها جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در جهت نابودی ترورسیم در منطقه را مورد تقدیر قرار دهند.

وزیر اقتصاد ملی مجارستان ادامه داد: متاسفانه خطر ترورسیم جهت سالهای متمادی وجود خواهد داشت و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بخصوص مجارستان اهمیت زیادی جهت تلاش های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در جهت مقابله با تروریسم در منطقه قائل هستند.

می هایلی وارگا اضافه کرد: مجارستان هم بعنوان یک کشور مستقل و هم بعنوان عضوی از اتحادیه اروپا از توافق برجام دفاع خواهد کرد آیا که این توافق را قراردادی بین المللی و بسیار مهم می دانیم که هیچ دلیلی جهت نقض یا عوض کردن در آن وجود ندارد.

وی به برگزاری نخستین نشست کمیسیون نمایندگان اقتصادی دو کشور در ماه فوریه امسال اشاره کرد و گفت: در این نشست مذاکرات سودمندی انجام شد و بخش زیادی از موانع پیش روی مناسبات اقتصادی از بین رفت و از ماه ژانویه امسال نیز قانون دوری از پرداخت مالیات مضاعف میان دو کشور برقرار شد و امروز نیز با وزیر همتای خود در کشور عزیزمان ایران موافقت نامه حمایت از سرمایه گذاری یکسان را به امضا خواهیم رساند.

وزیر اقتصاد ملی مجارستان با یادآوری سفر یک هفته قبل هیاتی بانکی از مجارستان به پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مذاکره در خصوص حل موانع بانکی فیمابین، بر اهمیت برطرف موانع بانکی در توسعه روابط اقتصادی فیمابین تاکید کرد و خواستار برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور شد و گفت: این اقدام علاوه بر تقویت مناسبات اقتصادی می تواند گامی در جهت رفاه دانشجویان و گردشگران دو کشور باشد.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | ایرانی | اقتصادی | مجارستان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs