حیوان اخبار شبکه خانگی کلاه قرمزی اخبار فرهنگی و هنری

حیوان: اخبار شبکه خانگی کلاه قرمزی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری قوانینی جهت فیلم کوتاه و تهیه‌کننده ، اسکار مقررات جدیدی وضع کرد

آکادمی اسکار دیروز سه‌شنبه اعلام کرد مقررات جدیدی وضع کرده که رعایت آن جهت همه فیلم‌هایی که میل به به حضور در دور بعدی این مسابقه را دارند، مهم است.

قوانینی جهت فیلم کوتاه و تهیه‌کننده ، اسکار مقررات جدیدی وضع کرد

اسکار مقررات جدیدی وضع کرد/ قوانینی جهت فیلم کوتاه و تهیه کننده

عبارات مهم : مستند

آکادمی اسکار دیروز سه شنبه اعلام کرد مقررات جدیدی وضع کرده که رعایت آن جهت همه فیلم هایی که میل به به حضور در دور بعدی این مسابقه را دارند، مهم است.

به گزارش مهر، آکادمی اسکار دیروز سه شنبه مقررات تازه وضع کرد که به نظر می رسد یکی از آنها یک پیروزی بزرگ جهت نتفلیکس باشد.

سیاست جدیدی که روی بزرگترین تعداد شرکت کنندگان تاثیر می گذارد و از استودیوها، توزیع کنندگان و فیلمسازان می خواهد از یک پست منزل مورد تایید آکادمی استفاده کند تا محتوای چراغ سبز گرفته جوایز از فیلم های تاییدشده را جهت اعضای آکادمی بفرستد. چه آن محتوا فیزیکال و چه دیجیتال باشد.

یک سیاست تازه دیگر که روی بسیاری از رقبای این فصل از جوایز تاثیر خواهد گذاشت مربوط به برگزاری کمپین های بعد از دریافت نامزدی می شود. بر این اساس هیچ فیلمی نمی تواند بیش از ۴ نمایش و جلسه پرسش و پاسخ بعد از کسب نامزدی برگزار کند آن هم بدون توجه به بخش یا کشوری که رخداد در آن برگزار می شود. این قانون تازه ۲ نمایش اضافه ای که در حال حاضر در اختیار نامزدهای بخش های مستند یا فیلم خارجی زبان واقع شده است است را از بین می برد ولی روی رخدادهای بعد از کسب نامزدی از جمله فستیوال فیلم بین المللی سانتا باربارا تاثیر نمی گذارد که در آن فیلم ها و افراد نامزدشده اغلب جهت شرکت در جلسه های پرسش و پاسخی حاضر می شوند که نگاهی به گذشته مسیر حرفه ای کاری ارزش می اندازد و در عین حال به اثری که اخیرا نامزد شده است هم می پردازد.

دلیل این که چنین رخدادی تحت تاثیر قانون تازه قرار نمی گیرد این است که در آن جا، فیلم نامزد شده است به نمایش در نمی آید.

رقبای بخش مستند هم از حالا به بعد باید چیزهای جدیدی را در نظر بگیرند. آکادمی از حالا به بعد تنها فیلم های مستندی را شایسته دریافت اسکار می داند که یک جایزه معتبر از یک فستیوال فیلم رقابتی بدون توجه به هر نمایش عمومی قبلی یا توزیع به وسیله ابزار غیرسینمایی دریافت کرده باشند. لیست فستیوال ها و جوایز آخرهای بهار اعلام خواهد شد ولی این یک پیروزی غیرقابل انکار جهت نتفلیکس، غول صنعت استریمینگ است که هر سال مجموعه ای از فیلم های مستند را قابل مسابقه می کند و حالا می تواند کاری کند که در صورت پیروزی مستندها در یک فستیوال، حتی بدون نمایش سینمایی، آنها را به اسکار برساند.

این حرکت در عین حال مسابقه را جهت مستندهایی ساده تر می کند که خارج از آمریکا ساخته شده است اند. علاوه بر این، تعداد بیشتری از فیلم ها به لیست بلندبالای شرکت کنندگان هر سال اضافه خواهد شد و داوران باید جهت تهیه لیست نهایی خود تلاش بیشتری کنند. سال گذشته تعداد مستندهای ارسال شده است به ۱۷۰ عنوان رسیده بود.

وقتی بحث بخش های موسیقی آکادمی می شود، احتمالا اوایل فصل جوایز اوضاع بسیار رقابتی تر خواهد شد چون قرار است شاخه موسیقی در ماه دسامبر لیستی نهایی از ۱۵ فینالیست را جهت اسکار عالی ترین موسیقی متن اوریجینال و عالی ترین موزیک اوریجینال به گزینش رای گیری ترجیحی اعلام کند. این به این معنی است که بیش از یک ماه پیش از اعلام نامزدهای اسکار، زیاد رقبا از فصل جوایز از بین بردن خواهند شد.

تهیه کنندگانی که می خواهند در بخش عالی ترین فیلم مستند و عالی ترین مستند شرکت کنند هم خبرهای خوبی دریافت کردند چون پیش از این تنها یکی از تهیه کنندگان می توانست کنار کارگردان در لیست اسکار قرار بگیرد ولی با قوانین جدید، سه تهیه کننده می توانند جهت یک فیلم نامزد شوند و اگر درخواستی که در حال حاضر مطرح شده است مورد قبول واقع شود، تهیه کننده چهارم هم می تواند اضافه شود.

قوانینی جهت فیلم کوتاه و تهیه‌کننده ، اسکار مقررات جدیدی وضع کرد

واژه های کلیدی: مستند | نمایش | فستیوال | دریافت اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs